JavaScript, HTML a CSS jsou nepostradatelnou součástí každého webu. Tyto technologie jsou snadné na pochopení a jednoduché webové stránky díky nim dokážeš vytvořit už za pár týdnů. Nepotřebuješ žádné předchozí znalosti, všechno tě naučíme.
Vytvářet funkční responzivní weby s využitím pokročilého JavaScriptu s veškerými potřebnými znalostmi HTML a pokročilejšího CSS.
Začátečník, který se chce stát webovým vývojářem a hledá smysluplný start.
Žádná, kurz učí od základů, včetně úvodu do CSS i HTML
Na úvod Front-end Developer Akademie se budeme zabývat moderním responzivním designem, díky kterému se stránky upravují například pro tablety nebo mobilní zařízení – v dnešní době nutnost. Představíme si i moderní způsob tvorby responzivního webu pomocí pokročilého HTML a CSS, zejména flexboxu a gridu. Následně se Akademie zaměří na úvod do JavaScriptu, jeho účelu a využití. Pokryjeme základní principy fungování JavaScriptu od proměnných a datových struktur až po smyčky a práci web developera. A samozřejmě se podívám i na verzování v Gitu. V poslední části Akademie pak probereme nejpoužívanější pokročilejší koncepty a principy JavaScriptu, od Document Objekt Modelu přes protokoly, debugging, Rest API až po vypracování závěrečného projektu, vlastního funkčního a responzivního webu.
Blok 1 - Úvod do vývoje webu: HTML, CSS
Blok 2 - JavaScript
Blok 3 - Pokročilý JavaScript
Všechny důležité informace ti řekneme na první hodině, takže se ničeho neboj. Veškeré nástroje si nainstaluješ v průběhu kurzu dle návodů a pokynů od lektorů a na kurz je dobré mít vlastní notebook nebo stolní počítač s Linux/Windows/Mac OS.
Celkem 18 lekcí vždy od 18 do 21 hodin.
Viliam vystudoval KISK na MU v Brně a o programování se začal zajímat při psaní své diplomové práce. Od Pythonu, a krátké fáze automatizovaných testů, postupně přešel k frontendu. Své znalosti nabylltaké absolvováním pár kurzů v Engetu. V současnosti pracuje na ÚZIS Ministerstva zdravotnictví, kde se stará o vývoj webu a spolupracuje na agendě otevřených dat.
David rád vzdělává lidi. Jeho cílem je měnit lidem pomocí vzdělávání život. Před 8 lety vstoupil do světa IT, tvorby webu a programování. Zaujala ho volnost a kreativita v tom, co člověk může vytvořit. Žádná myšlenka není nedosažitelná. A to se snaží předat všem lidem, které má možnost vzdělávat. David v současné době pracuje jako programátor a mezi jeho největší koníčky patří studium kybernetické bezpečnosti a hackingu.
Anička je celoživotní nadšenec do matematiky a vědy, ale i tvoření nových věcí a zlepšováků. Ideální kombinaci obojího našla právě v programování, protože splňuje obě kritéria: dovoluje kreativně tvořit a přitom namáhat mozek. Po střední škole tak nastoupila na MatFyz, kde je zatím nadšeným studentem. Pro lektorování se rozhodla, protože věří, že programování je pro každého, a chce pomáhat ostatním lidem objevovat jeho kouzlo.
Karel je back-end vývojář a nadšený student informatiky, který si oblíbil vývoj webových aplikací v .NET a Reactu. Vyzkoušel si tvorbu her v Unity i Unreal enginu a zajímá ho i vývoj aplikací v qT frameworku. Karel se neustále učí nové věci a rád se dělí o své znalosti s ostatními. Rád vidí, jak jeho studenti získávají nové schopnosti a dovednosti v programování. Věří totiž, že programování není jenom o psaní kódu, ale také o tvorbě nových a inovativních nápadů a jejich proměně v reálné produkty.
Šimon je počítačový nadšenec (čti „nadšený šílenec“), který se zabývá fungováním věcí a snaží se pro klienty vymyslet vždy co možná nejlepší řešení. Záleží mu na osobním přístupu a rozvoji v IT znalostech i jinde. Má za sebou gympl, kousek VŠ, několik obsáhlých kurzů a nespočet dokumentací. Taky několik let pokusů (a omylů) v PHP, JavaScriptu (v Reactu i Vanille), Linuxu a dalších technologiích. A pár let praxe. Chce předávat své znalosti a největší radost je pro něj vidět vývoj svých studentů. Je hudebníkem a momentálně se učí učit na pedagogické fakultě UP.