Už znalost Pythonu, jednoho z nejpopulárnějších programovacích jazyků, z tebe udělá zajímavého kandidáta na pracovním trhu. Když přidáš testování softwaru, budeš mít parádní náskok. Dokážeš nejen psát kód, ale také ho efektivně testovat. Tím získáš hlubší vhled do celého procesu vývoje softwaru a zvládneš vytvářet kvalitnější a udržitelnější řešení.
V první části kurzu tě čeká Python. Naučíš se základy programování a pochopíš, jak fungují věci v kódu a na pozadí. Dokážeš si psát skripty a příkazy, dovedeš nad celou problematikou přemýšlet mnohem komplexněji. Ve druhé části kurzu se ponoříš do světa testování softwaru. Teď začnou ta ozubená kolečka pořádně zapadat do sebe a začneš vnímat, v čem je tohle spojení s Pythonem silné.
Každý vývojář musí rozumět programovacím jazykům a současně i testování a drtivá většina vývojářů jako testeři začínají. Automatizovaný tester využívá programovací jazyk k automatizaci svých testů a juniorní vývojáři se často rekrutují právě z řad automatizovaných testerů..
Žádná, kurz učí od základů, včetně úvodu do programování a testingu.
Začneme zlehka, a to úplnými základy v Pythonu. Ukážeme si, jak Python nainstalovat a orientovat se v něm. Napíšeš svoje první skripty a naučíš se základní principy programování. V následujících týdnech budeš studovat další koncepty jako jsou například podmínky nebo cykly.
Navážeme dalšími koncepty jako jsou funkce nebo práce se soubory. Je opravdu důležité se právě tyhle části dobře naučit. Proto budeš mít k dispozici spoustu projektů a cvičení.
Python završíme psaním komplexnějších programů, ve kterých využiješ znalosti z debuggingu nebo odchytávání chyb. Na závěr si ukážeme stahování dat přes API a přejdeme rovnou na datovou analýzu.
V testingu tě pak naučíme klíčové dovednosti, které budeš potřebovat pro práci jako automatizovaný tester. Zjistíš, co to je software testing, jakou roli v IT hraje a proč je to tak důležitá role. Seznámíš se s nejpoužívanějšími metodami a principy, nejprve s řemeslným hledáním a reportováním bugů, následně s jendotlivými typy testů.
Rychle přejdeme na kontext a projektový management, který ti osvětlí, jaká je vlastně role testera a jeho práce a jakými způsoby se dá do vývojového cyklu zapojit. S tím souvisí poznání základních přístupů k vývoji a hlavně tvorba tvého prvního scénáře a testovacího případu.
Pak už tě čekají technické dovednosti, tedy pochopení jednotlivých testovacích metod a nástrojů. Začneme jednoduchým Postmanem a testováním webů, na kterých si vyzkoušíš testovací strategie a tvorbu prvního jednoduchého test plánu.
Ve druhé části testingu navážeme pokročilými funkcemi, strategiemi a plány. Zopakujeme Python se a GIT a pomocí nástroje Pytest si vyzkoušíš své první pokročilé testy v Pythonu. Nakonec se již plně ponoříme do automatického testování v Pythonu, kde začneš používat jeden z v praxi nejrozšířenějších nástrojů, Playwright. Poznáš jeho funkce a samozřejmě v něm vystavíš své první testy. Na závěr kurzu si zrekapitulujeme strategie, scénáře a testy, které nyní umíš vytvářet a používat a seznámíme tě s fungováním testera jako pracovní pozice, jeho větvením a kariérními směry.
Petr se programování v Pythonu věnuje v rámci svého doktorského studia, kde ho využívá jako nástroj k tomu, aby naučil stroje komunikovat. Python využil i pro optimalizaci doporučování článků v Seznamu a obecně je fascinován jeho jednoduchostí, intuitivností a širokou použitelností.
Valeria je absolventka ČVUT a věnuje se strojovému učení a počítačovému vidění. Poprvé se setkala s Pythonem před 8 lety a jíž za 2 roky začala svoji kariéru v softwarovém inženýrství. Nyní se chce pokusit vzbudit nadšení do programování i v ostatních a pomoci jim začít.
Programování je komunikačním nástrojem budoucnosti a kdo by se nechtěl aktivně podílet na vytváření lepších zítřků? Radim rozhodně ano! Proto se rozhodl studovat Python a další programovací jazyky, aby dokázal přetvářet nápady a myšlenky na fungující nástroje a programy. Po absolvování několika kurzů se intenzivně věnuje samostudiu a jeho touha pomáhat ostatním a podílet se na jejich rozvoji ho přivedla až do lektorského týmu.
Štefan je testerem už nějaký ten pátek. Začínal v telekomunikacích, ale zvědavost ho posunula až k testingu, kde je dodnes. V rámci testingu prošel projekty v oblasti bankovnictví, veřejné správy a dnes působí jako Senior QA Analyst pro americkou healthcare společnost. Ve volném čase pracuje jako lektor. Jeho cílem je naučit studenty, jak myslí tester a o čem testování vlastně je.
Honza měří 205 cm a hraje basket. A je taky špičkový datový analytik. Coby datový analytik pravidelně pracuje s Pythonem, PHP, SQL a rád prozkoumává nové technologie. Lektorovaní ho baví, protože může předávat svoje zkušenosti a pomáhat druhým s vlastním rozvojem.
Datový nadšenec Pavel se v této oblasti pohybuje už více než 10 let. Věří, že lidé jsou limitováni jenom vlastní motivací a učit se dokážou v každém věku. Proto pro své kolegy založil Vacuum university, platformu pro sdílení technických vědomostí. Teď pracuje na pozici Lead Data Analyst v společnosti MADFINGER Games, kde spojil své dvě vášně – hry a datovou analýzu.
Robert se analýzou dat zabývá přes 5 let. V současné době pracuje jako BI Lead v korporátu, kde se věnuje PowerBI developmentu a automatizaci. Právě PowerBI je pro svou intuitivnost jeho nejoblíbenějším nástrojem. Ve volném čase rád sportuje a své výkony si poctivě vizualizuje a analyzuje.